субота, 7 березня 2015 р.

Ходимо по землі, дивимося у небо


Хто такі орнітологи та birdwatcherи? Що вони шукають в небі? Насправді вони дивні люди, чесно скажу. Мають файні черевики, беруть пару ґумовців і їх не зупинить ні весняна сльота, ні справжнє болото. Вони і в гори, і на луку, і на пасовищі поміж коровами шастають, щось видивляються, і на річку, і на сміттєзвалище... Де тільки не "носить" тих birdwatcherів.


А чим вони займаються? У когось з них це справжня професія, у інших - лише хобі. Але роблять вони те, за що мамуся ще в дитинстві лебедика давала: "Що ти ґав ловиш?", "О, горобців рахує він, немає чим зайнятися..."

Так він виріс і тепер, коли приходить до батьків у гості, розповідає їм, не лише про галок і горобців, а й про гусей, лелек, жайворонків та багато іншого птаства. А сусідка як маму на вулиці перестріне, то, як завше, запитує:
- То ким твій малий працює?
- Орнітологом. - солідно відповідає мамуся.
- Ким? - бо причулося "отоларинологом".
- Птахів досліджує. Орнітологія - це наука така - немов до дитини роз'яснює мама нетямущій сусідці. Що, як в неї донька в банку працює і тільки гроші вміє рахувати. А от її орнітолог птахів рахує. Спробуй так.
- Ааа... - з розумінням відповідає нетямуща сусідка. - І що, буде професором?
- Буде професором.
Бо як не професором, то ким же іще бути орнітологу?

А мама тільки чує, де він був і що бачив. І хвилюється, щоб бува ноги не намочив, чи в болоті не застряг, або не дай Боже, вовка не стрів в лісі, то ж багато небезпек є. От лишень самі орнітологи та birdwatcherи зовсім цього не бояться.


А ще у цих орнітологів та birdwatcherів є неодмінний атрибут - бінокль. "Бінокль - це очі орнітолога". Без нього - ніц. Де б не були, всюди його витягають і дивляться.

Дивляться на хату, аж господиня перехрестилася (жеби не врікли не дай Боже), а це виявляється на даху горихвістка хвостом хитає. "То пташка така, ми на пташок тут дивимося... Так, сіренька і гарно співає... Ага."

Дивляться по городах - люди сердяться: "Шо то ви тут шастаєте? Нема чим зайнятися по городах ходите?" - "Та пані, не сердіться, ми тут птахів досліджуємо. Ні, ми курей ваших не рухаємо, ми диких птахів рахуємо."

Дивляться на дроти - що на ті дроти дивитися? - а там, виявляється, бджолоїдки сидять. "Нє вуйко, то не папуги. Не живуть в нас папуги. Ці птахи називаються бджолоїдки... Ні, ні, вони не лише бджіл їдять. Вони всіх комах їдять... Ні, зовсім шкоди не приносять."

На риборозплідних ставах дивляться, аж раптом (як то часто буває) охорона підходить, погрожує того бінокля в одне місце ... "Так ми тут птахів рахуємо. Ми з академії наук/університету... Так, ось посвідчення працівника... Ні, пане, ми рибу зовсім не ловимо, ми тут от крижнів, лебедів рахуємо... Добре, добре, все, ідемо" Всяке буває...


Насправді дивні ті люди - орнітологи та birdwatcherи. Як тільки вихідні - вони все десь їдуть, не можуть в хати всидіти. І вони навіть не ловлять тих птахів, щоб з'їсти, не встрелять качку на зупу, а просто "досліджують". І яка кому з того користь? От такі вони незрозумілі. 


Немає коментарів:

Опублікувати коментар