четвер, 16 квітня 2015 р.

час спостерігати за птахами

Весна - найкращий період року для спостереження за птахами. Адже зараз дуже відповідальні місяці їхнього життя: знайти пару, зайняти територію, побудувати гніздо, висидіти кладку, вигодувати пташенят і провести їх з гнізда.
В різних птахів порядок цих місій різний. Одні формують пари ще на зимівлі (на прилад, гуси), або взагалі не міняють партнера з року в рік (лелеки). В декотрих видів птахів спочатку на батьківщину прилітають самці, а лише згодом самки (горихвістка чорна). Дехто кличе майбутню подругу на на вже готове гніздо, а деякі пари будують його разом. У крижнів, на приклад, усі турботи пов'язані з висиджуванням та вихованням потомства бере на себе самка. Про це цілі книги пишуть, тому коротко не вкладешся.

Але найцікавіше у гніздовий період птахів безпосередньо за ними спостерігати.
Не втрачайте можливість, приєднуйтеся до пізнавальних мандрів.


На фото - пара припутнів і той же припутень на гнізді.

Припутень (Columba palumbus) - це найбільший за розмірами голуб Європи. Живе в лісах, тому інакша його назва - лісовий голуб. Колись був диким, а зараз у Львові не рідкість, гніздиться навіть в скверах в центрі міста. Тому позазирати до нього можна і в будні - не обов'язково вибиратися далеко в ліс. Насиджують 2 яйця самець і самка. Зазвичай після першої "партії" пташенят відкладають другу кладку. 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар