понеділок, 27 квітня 2015 р.

Там, де співають орли...

В суботу 25 квітня познайомилася з мальовничим селом Чайковичі, що на Львівщині.


Долина Дністра з мальовничими заплавними луками і табунами коней на безкраїх пасовищах занурює в якийсь особливий колорит. Відчуваєш себе на дикому-дикому заході :)
На жаль цього року заплавні луки сухі (не лише тут - в різних куточках України звично затоплені місця цієї весни не наводнені). На перший погляд бідно і скромно - ні водоплавних птахів, ні колоній мартинів і крячків, ні чапель з кваками... Проте 41 вид птахів нарахували.


Але це все дрібниці, порівняно із тією величчю, яку нам пощастило спостерігати! Дві пари малих підорликів (в народі=орлів) токували. Спів орла і співом не назвеш, але почути його якась особлива честь. І запис дає лише часткове уявлення про те, що ми споглядали.


Величезний птах з 1,5-метровим розмахом крил вилітає з лісу, тріпоче крилами, як метелик і пірнає вниз. Ні пером не списати, ні в казці сказати. Це потрібно бачити! Ми ледь фотоапарати і блокноти від радості не покидали.

Підорлик - це рідкісний вид з малим ареалом поширення. Потерпає від людської діяльності, що докорінно змінює його середовище - осушення водно-болотних угідь, знищення старих лісів, масове застосування пестицидів і фізичний відстріл.

Занесений до Червоної Книги України: http://redbook.land.kiev.ua/429.html

Немає коментарів:

Опублікувати коментар