субота, 25 квітня 2015 р.

Найменші в Україні близнюки

Серед птахів є багато подібних видів. Цього разу йде мова про найменших птахів України - золотомушок (рос. корольок). Крихітні і з мазком золотої фарби на чолі. Маса їх тіла становить 4,5-7 г, і через це, протягом холодної зимової ночі вони можуть втратити до 20% ваги.


Почну з цікавішого: перший птах - це золотомушка червоночуба (Regulus ignicapillus). Цю червонокнижну пташину ми вперше спостерігали у природному заповіднику Розточчя цієї весни. Жовточуба золотомушка (Regulus regulus) є звичайним видом лісів і парків. Тримаються вони в кроні дерев, тому роздивитися їх непросто. Крім кольору чуба і білої брови різниці між двома золотомушками небагато. Основним інструментом визначення цих видів є пісня.

Золотомушка ЧЕРВОНОчуба - http://www.xeno-canto.org/236905
Золотомушка ЖОВТОчуба - http://www.xeno-canto.org/236469
Якщо ви чуєте пісню цих птахів це означає, що у вас прекрасний слух. Насправді однією з причин статусу червоночубої золотомушки "неоцінений" у Червоній Книзі України є те, що не всі люди чують такі високі звуки.
До речі, птахи крихітні, але войовничі - якщо увімкнути запис пісні, вони одразу ідуть "на розборки". Конкурента на своїй території не терплять. Так їх можна підкликати до себе і роздивитися. 


Яку птаху мають на увазі творці серіалу "Корольок - пташка співоча" я не знаю. Вичитала лише те, що турецькою мовою назва серіалу звучить "çalıkuşu" і дослівно означає "чагарниковий птах", а ще це родова назва золотомушки.Більше про золотомушок читайте на сайті "Пернаті друзі":