четвер, 16 квітня 2015 р.

Така маленька сіра пташка :)

Якщо Ви лише недавно почали спостерігати за птахами, ці поради знадобляться.

Більшість з нас, зустрівши якусь тварину, в першу чергу звертає увагу на її забарвлення. Природне бажання новачків - описати птаха кольорами. Часто можна почути такий опис: "Маленька сіра пташка" і уточнення: "так гарно співає!".

Хто періодично читає мій блог вже розуміє, настільки різноманітною є орнітофауна навіть міста Львова, не говорячи вже про великі природні простори.
Тому, якщо ви хочете навчитись визначати птахів, потрібно бути трохи уважнішим. Спробуємо навчитися на прикладі волового очка та підкоришника звичайного. Обидві коричневі маленькі пташини, які живуть в лісах, парках і садах.


1. Як би ви їх описали "з першого погляду"? Перш за все, зверніть увагу на силует птаха: пропорції тіла, форма голови, дзьоба, хвоста. Вже на цьому етапі бачимо, що це абсолютно різні птахи.
2. Їдем далі: де ви побачили цього птаха? На землі, на корі, в кроні, в кущах, в очереті, на воді... І як він себе поводив? Бігав, стрибав, повзав по стовбуру, шастав між гілками...
Волове очко тримається ближче до землі, здебільшого прудко ганяючи в кущах або купі хмизу, інколи співає невисоко над землею і, увага, - із постійно задертим догори хвостиком. Підкоришник шукає корм на корі дерев, пересуваючись по стовбуру знизу вверх, спираючись на хвіст, як дятел.
3. Обов'язково зверніть увагу на голос птаха. Це ще один шлях, який виведе вас на правильне визначення виду птаха. Найкращий варіант - почути спів птаха, коли ви його добре бачите.
Ось пісня волового очка та підкоришника. Співають прекрасно обоє, але геть по-різному.

Ще один приклад наведу на маленьких жовтих пташках :) Обидва види можна побачити в полі, на луці чи пасовищі.1. Так, як місце спостереження може співпадати - зверніть увагу спочатку на силует цих птахів. У вівсянки звичайної товстий короткий дзьоб - це зерноїдний птах, вона має "збиту" форму тіла.
Плиска жовта - вся видовжена, має тонкий дзьоб (їсть лише комах) і довгий хвіст.
2. Вівсянка часто співає на парканах, деревах чи кущах. Плиска - бігає по землі, інколи співає, сидячи теж на паркані чи кущі, або часто на будяках.
3. Голоси у вівсянки звичайної (англ. Yellowhammer - жовтий молоточок) та жовтої плиски кардинально відрізняються.

Так подібні ці види птахів, чи різні?
Успіхів у польових спостереженнях! 

Немає коментарів:

Опублікувати коментар