пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Птахи з вікна автомобіля

Куди б ви взимку пішли, щоб побачити якомога більше птахів? Більшість з вас напевно вибрала б ліс. Весною там насправді велике різноманіття пернатих. А от взимку - ні. Насправді в холодну пору більше птахів можна спостерігати на полях.

Навряд чи ви взимку зберетеся в поле, та ще й з дітьми. Але якщо ви часто подорожуєте автівкою - спробуйте якось повернути на польову дорогу і роздивитися навкруги.

Ще на ходу з вікна ви точно бачили хижих птахів, що сидять на дротах або деревах. Швидше за все - це канюк звичайний. Поширений мисливець на гризунів, якого несправедливо звинувачують у викраденні курей (тим частіше займаються яструби, ніж канюки).


Фото Sergey-Ryzhkov

Якщо ви зупинились і вийшли з машини, він швидше за все одразу втече. Тому шанси зазнимкувати його є лише з вікна. Поруч з ним можуть крутитися сороки або сойки, які полюбляють надокучати хижим птахам - сядуть на сусідній гілці і шумлять :)

2. Крук - цей чорнобривий красень часто шукає їжу на полях. Усі воронові птахи всеїдні, тут він може поживитися. Старі круки весь рік тримаються одне одного, молоді особини зараз лише шукають пару. Для залицяння вони використовують не лише "пісню", але і танець. Перевороти на льоту, сальто, обганялки - таке видовище варто побачити!


3. Снігурі. Так, саме тут ви швидше за все зустрінете цих красунчиків. Пташка-кулька. До нас прилітають зимувати снігурі з півночі. Проте зграї снігурів можуть складатися також з місцевих птахів, які гніздяться в цій місцевості. Зверніть увагу на те, чим відрізняються самці від самок.

4. Тепер беремося до менш помітних в'юркових птахів. Вівсянка звичайна - влітку ця цитринова пташка (наукова назва Emberiza citrinella) буде співати по окраїнах полів, а зараз їхні зграї можуть налічувати  від десятків до тисяч особин. Це вже як пощастить. Найчисельніші зграї в'юркових птахів можна спостерігати в розпал зими на полях з незібраним зерном. Можуть добувати корм на зарослих бур'янами пустищах. Своїми товстими дзьобиками вони вправно розлускують насіння.

5. Ще менш помітним є зеленяк - зверніть увагу на жовто-зелену полосу на крилі. Це не зелений горобець, але його далекий родич. А ще він мелодійно співає, а пересвисти зеленяків між собою наповнюють повітря приємним щебетанням.


6. Щиглики - дуже яскраві птахи. Їхня поведінка відрізняється від решти птахів - вони люблять збирати насіння бур'янів не із землі, а на рослинах, крутяться-вертяться, добуваючи корм. (УВАГА - ось для чого існують бур'яни :) )

А ось так виглядають щиглики в польоті (так ще коноплянка припасувалася в кадрі):
www.pbase.com/image/129291207

7. Думаю, що одна з найприємніших зустрічей на полі - це куріпка сіра. Дика курка наших земель. Куріпки - чудові метеорологи. Чим холодніше надворі, тим більшими зграями вони тримаються.


Немає коментарів:

Опублікувати коментар