пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Ненажерлива синицяСиниця велика (Parus major) - найбільш комахоїдна зі всіх видів синиць. Цим вона приносить велику користь сільському господарству та лісам. Ви коли-небудь спостерігали, як харчується ця непосидюща пташка: перелітає з місця на місце, крутиться-вертиться, повзає, висить вниз головою. Жодної миті не сидить на місці. Навіть взимку вона вишукує комах та їх личинок в сухих скручених листочках, бруньках та тріщинах кори. З акробатичною вправністю примудряється "просканувати" навіть найтонші гілочки дерев.

Окрім комах синиця велика у великій кількості поїдає садового павука (Epeira diadema), ним же на перших порах вигодовує пташенят. Ще синиці їдять смердючих клопів (Pentatomidae) (ура! хоч хтось їх поїдає) та волохату гусінь.


Біля вуликів синиці поїдають воскову міль (Gallerіa melonella). Це викликає логічні підозри у бджолярів, які звинувачують синиць у знищенні бджіл. Проте насправді якщо синиці і їдять бджіл, то лише хворих, дохлих бджіл або трутнів. 

Крім всього цього, синиці залюбки їдять сало (це ви добре знаєете) і... м'ясо. Буває, що мала ненажера ловиться в мишоловку, принаджена шматочком підсмаженого м'яса чи сала. 

А ще деякі представники виду - страшні забіяки. Можливо ви спостерігали бійки годівничках. Якщо посадити велику синицю в клітку з іншими птахами, вона часто забиває на смерть слабших, при цьому вона нерідко продзьобує череп та поїдає мозок жертви. Таке буває не лише в замкнутому просторі, але і на волі (УВАГА - відео містить сцени жорстокості).

Але не потрібно через це розчаровуватися в синицях і негативно до них ставитися - вони тваринки, які приносять багааато користі.

Література:
Жизнь птиц у нас дома. За Л.Б. Беме
Воинственский М. А. Пищухи, поползни, синицы УССР: біологія, систематика, хозяйственное значение.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар