субота, 9 травня 2015 р.

World Migration Bird Day

Всесвітній день міграції птахів щороку святкується на другі вихідні травня. Щорічні перельоти птахів межують з місткою - надзвичайна здатність навігації та орієнтації у просторі, тисячі кілометрів, що відділяють від рідних земель, безліч випробувань на шляху до дому... Міграція птахів - це насправді захоплююче явище. Тисячі вчених, аматорів, birdwatchers спостерігають за перельотами птахів на різних континентах.

Сьогодні до спостережень приєдналася збірна команда людей, які люблять природу і птахів. Найприємнішою була участь сім'ї Северина, Насті та їхнього синочка Івана.

День крім чудової погоди подарував нам чимало прємних зустрічей.
Червоночуба золотомушка (Regulus ignicapilla) вже вкотре переконує, що вона все ж поселилася на Розточчі (впізнали її за типовою тоненькою піснею). Новий вид для заповідника!


Недосяжні для простого ока "благродні" птахи: осоїд (Pernis apivorus) та білохвостий орлан (Haliaeetus albicilla). Якби не Микола Скирпан, ми б їх навіть не побачили :)Бачили чорних лелек, які занесені до Червоної Книги України і роздумували над тим, чому люди вважають, що чорні тварини - погані. Зупинилися на тому, що чорна корова нічим не гірша від рудої "бурьонки".

Дуже приємною несподіванкою стала зустріч з рідкісною рябогрудою кропив'янкою (Sylvia nisoria). Вона ховалась, ховалась, але піснею видала себе одразу.


Водноболотного птаства також було чимало: крячки, мартини, крижні, чирянки, чаплі та вся їхня братія. Великі очеретянки влаштовували жорстокі бої за територію і голосно перекрикували одна одну. А співають ці "крякалки" про рибу - вони ж на водоймах живуть, що бачать те і співають "Лин-лин-лин, карась карась!". Це кожна очеретянка ще з дитинства вміє співати.
Немає коментарів:

Опублікувати коментар