пʼятниця, 8 травня 2015 р.

Дика курка

Кого тільки не зустрінеш в полі! Досить часто ідеш тихо, зосереджено рахуєш всіх птахів, нікого не чіпаєш, головне, аж раптом просто з-під ніг випурхують 2 куріпки, та так голосно тріпочуть крилами і кричать! Після цього стоїш хвилину, доки серцебиття і пульс не прийде в норму, в думках "Най би вас качка копнула, чого ж було так близько підпускати!".
Хто ходить полями, пустирями, городами знає таке добре :)


Пара сірих куріпок сьогодні підпустила нас дуже близько - спокійно снідали і навіть бровою не повели. Зазвичай уникає зустрічі, швидко бігаючи з високо піднятою головою. Але якщо застати її раптово, вона причаїться і до останнього буде сидіти завмерши.


Куріпка сіра з кумедною латинською назвою Perdix perdix - це мисливський вид в Україні, і я не здивуюсь, якщо в них легко вцілити. Зимують вони групами, а в період гніздування розбиваються на пари. Цей представник куроподібних легко вживається з людиною - живе в полях біля міст, вздовж трас, не гребує дачами.
Куріпка сіра харчується комахами і є дуууже корисною, адже любить ласувати довгоносиками і колорадськими жуками. Особливо важливим цей тип корму є в період вигодовування пташенят. Тому використання інсектицидів може підірвати чисельність куріпок. Найчастіше куріпки харчуються на межах між полями (eng. hedges), де можна знайти найбільше поживи. Також більше корму вони можуть знайти на полях озимої пшениці, тому там збирається більша кількість куріпок.

 Green R. E. The Feeding Ecology and Survival of Partridge Chicks (Alectoris rufa and Perdix perdix) on Arable Farmland in East Anglia // Journal of Applied Ecology
Vol. 21, No. 3 (Dec., 1984), pp. 817-830

Немає коментарів:

Опублікувати коментар