субота, 14 лютого 2015 р.

Гуляємо по Погулянці

Сьогдоні ми були на Погулянці. Повірте, це якраз те місце, де потрібно гуляти :)
День видався сонячний і справа іде до весни, тому пташина братія давала про себе знати.
Отже, якщо днями підете в ліс, можете розраховувати там почути/побачити:
синиця велика - вже сміливо закликає весну
повзики войовничо співають  і навіть мостять дупла.
Дятли. Сьогодні був їхній день. З одної точки спостерігала 2 пари звичайних дятлів, які завзято перестукувалися і перегавкувалися  між собою. Справа ішла до бійки - ганялися один за одним, аж голова крутилася дивитися на них.


Раптом їхнє дзявкання перервав гучний стукіт по дереву. Зрозуміло, що це був якийсь з великих дятлів (по-нашому жовна). Варіантів 3: зелений, сивий, чорний.
Саме сьогодні я зустріла пару сивих дятлів - впізнала по голосу (хе-хе-хе-хе-хе), по ньому і знайшла самочку, яка засмагала на вершечку дерева, задерши дзьоба догори.


Включила запис сивого дятла на телефоні, думаю - подразню трохи. Якщо тримаються парою, то на голос конкурента мусять відреагувати. Так і сталося - самець одразу заметушився. Почав відповідати, кружляти наді мною. А самка як сиділа, періодично посміюючись, так і залишилася. Якщо зблизька - дуже симпатичний птах:


Здалеку почула голос жорної жовни - це найбільший дятел в Україні (раніше я говорила, що це найбільший дятел України, але хтось пожартував, що найбільший дятел України - це путін, тому я вже так не говорю).


Можете зустріти подібну до сивої - зелену жовну.


А біля затишної річечки Маруньки здибала тріщів (воно ж волове очко, але сьогодні ця пташка лиш тріщала, тому згадала цю доречну назву).


Успіхів вам! Як зустрінете когось з них - діліться враженнями!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар