понеділок, 27 листопада 2017 р.

5 порад для спостереження за птахами в місті


1. Піднімайте погляд догори
Якщо дивитися весь час під ноги, то ви бачитимете лише голубів та зрідка горобців. У наших містах нерідко можна побачити в небі ширяючого яструба малого або галасливих боривітрів, чи навіть мігруючих канюків, білих лелек чи журавлів.2. Краще підіть з другом
В містах є затишні для птахів місця, де зосереджено багато цікавих видів. Зазвичай це великі парки з відлюдними куточками, старі кладовища чи закинуті пустища. На жаль, в таких місцях можна зустріти не лише звірів, тому в цілях власної безпеки не ходіть наодинці.


Фото: Кузьо Г.
3. Взимку захопіть корм для годівничок
Якщо ви ідете на прогулянку взимку, захопіть декілька жмень соняшникового насіння, розлущеного навпіл горіха чи хоча б корму для папужок. Підсипавши корм в годівничку, можна одразу привабити зграйку зимових кочівників - синиць, повзиків, дятлів. А деякі птахи навіть беруть їжу з рук.
4. Звертайте увагу на звуки
Особливо навесні та влітку в густій зелені птахів складно побачити. Проте їх видає голос - в гніздовий період самці активно співають на своїй території. За голосом його вже можна буде знайти поглядом. Але ніколи не турбуйте птаха на гнізді. Якщо бачите, що він тривожиться, кружляє навколо вас - краще одразу покиньте це місце.


Часто люди стверджують, що у нас зникли або стали рідкісними снігурі. Насправді вони чемно прилітають кожної зими у всі міста України. Якщо почуєте їхні поклики, то нескладно буде побачити і самого птаха.

5. Візьміть на прогулянку новачка
Більшість жителів міст навіть не здогадуються, скільки птахів живе поруч. Здивуйте свого друга, особливо якщо це дитина або підліток. Підростаючи, вони отримуватимуть набагато більше насолоди від прогулянок та водночас усвідомлюватимуть цінність природних острівців у великому місті.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар