неділя, 6 листопада 2016 р.

Зелений Ліхтарик: Птахи багатоповерхівок

Я би назвала цю екскурсію прогулянкою для витривалих. Дощ падав ще з ночі, але тим не менше 8 дорослих і 6 дітлахів, серед яких 2 малюків в колясочках не злякалися дощу, а вирішили перевірити, як птахам живеться у Львівську погоду. Отож Зелений Ліхтарик у житловому районі Сихів...

Почали ми із знайомства із родиною Воронових.
Виявилося, у Львові добові міграції здійснюють не ворони, а граки (українська, а не русифікована назва цього птаха - гайворон).

Фото: Morris Rendall

Поруч з ними часто можна зустріти галок (ґава - ще одна назва) та сорок.

Фото: Jeannette Oerlemans

Поки ми споглядали за птахами, за нами споглядала розвідувальна група сойок. Очевидно вони були на спецзавданні, але дуже шуміли, чим себе і викрили :)
Ми згадували про те, що сороки і сойки дуже галасливі птахи, часто сваряться між собою і навіть чіпляються до інших видів - граків, круків або навіть хижих птахів. Якщо хижий птах може загрожувати їй або її пташенятам, сойка обов'язково почне кричати. Це сигнал-попередження. На світлині сойка із яструбом малим.


З хижих птахів нам пощастило побачити боривітра, який кричав над високоповерхівками.


В каналі на краю лісу давно живуть крижні, і поки що нікуди не збираються летіти. Спокійно харчуються під дощем. На фото - самець в зимовому оперенні (eclipse). Ми очевидно бачили пару крижнів, які тут гніздилися.

Результат пошуку зображень за запитом "mallards in a rain"

А в лісі нам показалися лише синички - велика синиця та гаїчка.
Результат пошуку зображень за запитом "parus major"Результат пошуку зображень за запитом "parus montanus"

Крім того, нам на очі трапився мігрант - птах, який зараз прольотом відвідав Сихівський ліс по дорозі в свої "теплі краї". Поки що орнітологи працюють над визначенням цього птаха :)

Немає коментарів:

Опублікувати коментар