вівторок, 8 листопада 2016 р.

Птах мій чорно-білий

Професійна деформація, або орнітолог, як діагноз. Не можна просто слухати пісню, потрібно визначити, про якого птаха співає Лама і Тоня Матвієнко "Де ти є мій милий, птах мій чорно-білий..."?

1. Сорока - перше, що спадає на думку мені, як досліднику орнітофауни міст :)

Фото:  'The Handbook of Bird Photography'
2. Мухоловка білошия - численний гніздовий птах лісів передмістя. Дуже симпатична пташечка, але чорно-білий в них лише самець.

Фото: Ганна Кузьо

3. Мартин (оцей, що НЕ чайка) річковий. Найпоширеніший внутрішньоконтинентальний мартин. Гніздиться на ставах і озерах в очереті, робить гнізда на воді. А от в харчуванні мартин зовсім не перебірливий - хмари цих птахів кружляють над сміттєзвалищами.

Фото: Ганна Кузьо

4. Крячки - їх багато видів, і вони усі чорно-білі. Дуже люблю спостерігати, як вони літають - так невимушено і легко, що хочеться самій полетіти. На фото малий крячок полює.


5. Ластівка міська - птах-літо. Ну, ластівку ви всі знаєте, головне не плутайте її з ластівкою сільською та береговою, і ні в якому разі з серпокрильцем. Розберетеся в статті. Тут ластівка міська збирає гніздовий матеріал.


6. Дятел - всі дятли чорно-білі, але більшість видів мають червоні "шапочки" та підхвістя. Під опис чорно-білий підходить лише самка малого та трипалого дятла.


7. Лелека - і білий, і чорний - обоє чорно-білі. Але з яскравими деталями - червоний дзьоб та ноги.

8. Чайка (не плутайте з мартином!) - прекрасний кулик, що селиться на луках, пасовищах і полях. Останніми роками чисельність цього виду катастрофічно зменшилася, в Європі чайка вже в "червоному" списку.


9. Ще одного кулика варто згадати - кулик-сорока.


10. Під категорію "чорно-білий" підходить частковий альбінос чорного дрозда :)

Фото: Ганна Кузьо

Немає коментарів:

Опублікувати коментар