неділя, 30 жовтня 2016 р.

Зелений Ліхтарик: Пернаті сусіди. Екскурсія у Львові

Перша екскурсія "Зеленого Ліхтарика" у Львові відбулась!

Холодний недільній ранок не завадив зібратися львівським птахолюбам. Чудові сім'ї з дітьми та небайдужі до пташок люди зібралися в Стрийському парку. Дуже дякую усім, хто прийшов і не злякався погоди :)
Хто тривалий час спостерігає за птахами, знає, що вітряна холодна погода - не найкращі умови, щоб побачити птахів. Проте ми дивилися у всі біноклі, і без біноклів дуже уважно.

Коротко про птахів, яких ми зустріли:

1. Лебідь шипун - найпоширеніший з трьох видів лебедів в Україні. На озері в парку зараз живе дві самки - в самців була би "гуля" над дзьобом. На фотографії зліва - самець, справа - самка (фото з інтернету). Хтось запитував, чому він "шипун", коли самець агресивно захищає свою територію від небезпеки або конкурента, він видає шиплячі звуки.
Результат пошуку зображень за запитом "swan male and female"
2. Крижень - до 20 особин. Були як самці, так і самки. Один самець почав линяти. Коли ми вирушили далі, вони дуже кумедно нам "сміялися" навздогін :)
Результат пошуку зображень за запитом "mallard male and female"
3. Голуб сизий - найпоширеніший мешканець будь-якого міста. Нагадую, що їх підгодовувати не варто. Краще годуйте взимку синичок.
Результат пошуку зображень за запитом "pigeon feral"
4. Синиця велика - найпоширеніша синиця в Україні. Їсть комашок, але взимку харчується насінням. Якщо хочете підгодовувати синичок - ніколи не вішайте соленого сала або смаженого соленого насіння. Лише натуральні зерна, горішки, і сало без солі (сіль не виводиться з організму птахів).
Результат пошуку зображень за запитом "great tit"
5. Синиця блакитна - патріотична родичка великої синиці. Дуже від нас ховалася чомусь.
Результат пошуку зображень за запитом "bluetit"
6. Гаїчка. ця сіренька синичка з чорною головою настільки близько підпустила дітей - вони майже залізли під кущ, де вона стрибала, а їй хоч би що. Звикла, що люди підгодовують і їх можна не боятися.
Результат пошуку зображень за запитом "parus montanus"
7. Повзик - єдиний птах в Україні, що повзає по стовбуру вниз головою. Активно відгукувався сьогодні на запис голосу. Це і не дивно - сім'я повзиків заготовлює все літо і осінь букові горішки на зиму, а тут якийсь конкурент "прилетів".
Результат пошуку зображень за запитом "sitta europaea"
8. Сойка - криклива пташина з гарним синім "дзеркальцем" на крилі. Відома ще, як пересмішниця. Любить їсти жолуді, але через забудькуватість виконує важливу місію в природі - садить дуби.
Результат пошуку зображень за запитом "garrulus glandarius"

Немає коментарів:

Опублікувати коментар