вівторок, 2 серпня 2016 р.

Одуд: птах-неформал

Птах, якому залишають все менше місця в інтенсивно-розвинутих країнах. Екзотичний на вигляд одуд, до прикладу в Австрії, перебуває під загрозою зникнення. Трансформуючи природні біотопи, перетворюючи рівнинні лісові ландшафти у сільськогосподарські угіддя, застосовуючи пестициди, люди кардинально видозмінили оселища цих птахів.


Одуда не побачиш часто. В Україні це звичайний, але не багаточисленний вид. Навесні легко впізнати його триразове повторення "уп". Деякі домінантні самці можуть видавати чотири "уп" підряд. Одуди займають закриті ніші для гніздування - це може бути купа хмизу, ніша під дахом чи щілина в старому сараї. За два тижні після побудови гнізда самка відкладає 5-7 яєць. Вкінці травня з них вилуплюються пухнасті малюки, щодня по одному.


В цей період турбота самця є особливо важливою, щоб якомога більше пташенят змогли вижити.
Природними загрозами для кладок та виводків одуда можуть бути змії, лиси та куниці. Проте в цих пташенят є секретна "зброя" для захисту - піднімаючи хвіст, вони можуть прицільно "вистрілити" у ворога смердючим послідом. Недарма в німецькій мові є вислів "смердить, як одуд" („stinken wie ein Wiedehopf“).


На початку липня пташенята покидають гніздо. Після вильоту одуди починають мандрувати - спочатку в околицях, а згодом далі і далі, щоб восени почати далеку подорож на місця зимівлі.


Одуда легко впізнати - в польоті він подібний на великого метелика і летить низько над землею, змахуючи смугастими крилами. В англійській мові його інколи називають "птах-метелик".

Дуже рекомендую переглянути фільм про охорону одудів в Австрії (знайшла лише англійською мовою)
Для фото використані кадри з фільму.

1 коментар:

  1. ВСЕ ЧИТАЙТЕ ЦЕ ЗАВДАННЯ НА ЯК ВІДПОВІДАЮТЬ МОЮ КРЕДИТУ З ЛЕГІТОВОЇ ТА ДОБРОВОЇ КРЕДИТНОЇ КОМПАНІЇ Мене звуть Керстін Ліс, я шукав кредит, щоб погасити свої борги, усі, кого я зустрів, шахраювали і брали гроші, поки нарешті не зустріли пана, Бенджаміна Брейль Лі Він міг дати мені позику в розмірі 450 000,00 R. Він також допоміг деяким моїм колегам. Я сьогодні говорю як найщасливіша людина у всьому світі, і я сказав собі, що будь-який позикодавець, який рятує мою родину від нашого бідного становища, я скажу ім'я всьому широкому світові, і я так радий сказати, що моя родина повертається назавжди, тому що мені була потрібна позика, щоб почати своє життя на всьому протязі, оскільки я єдина мама з 3 дітьми, і весь світ здавався, що він висить на мені, поки я не мав на увазі, що Бог послав позикодавця, який змінив моє життя і що в моїй родині, БОГ, що побоюється кредитора, містер, Бенджамін, він був Спаситель БОГ, посланий рятувати мою сім'ю, і спочатку я думав, що це стане неможливим, поки я не отримаю позику, і запросив його до своєї сім'ї -Усім учаснику, від якого він не відмовився, і я пораджу будь-кому, хто справді потребує позики, звернутися до пана Бенджаміна Брейля Лі електронною поштою за адресою (lfdsloans@outlook.com), оскільки він є найбільш розуміючим і добрим сердечним кредитором I коли-небудь зустрічалися з турботливим серцем. Він не знає, що я роблю це, поширюючи свою доброзичливість у відношенні до мене, але я вважаю, що я повинен поділитися цим питанням з усіма вами, щоб звільнити себе від аферистів, будьте обачливими з імперсонаторів і зв’яжіться з правильною кредитною компанією. Надішліть нам електронну пошту через: lfdsloans@outlook. com або whatsapp + 1-989-394-3740. .

    ВідповістиВидалити