середа, 13 липня 2016 р.

Пташенята голубів існують? Де ж вони?

Голуб - всюдисущий птах будь-якого населеного пункту. В місті всюди видно дорослих, хворих, брудних і зовсім дурних голубів, що кидаються під колеса автомобілів. Але ми ніколи не бачимо пташенят. Відповідь пов’язана з походженням голуба. Цей птах не завжди був жителем міст. Зрештою, міста не завжди існували. 
Голуб сизий, як його називають науковці, або «сизак» на жаргоні голуб’ятників – нащадок скельних голубів, і за своєю природою ним і залишається. В процесі урбанізації, він почав оселятися в містах, а згодом cформував численні синантропні популяції. Проте, коли мова іде про таїнство розмноження, він стає таким же скритним, як і його предки.


У своєму природному, «дикому» стані, голуб сизий гніздиться на скельних уступах. Він заселяє високі скелі біля узбереж, де і живе протягом більшої частини року. Природні популяції цього виду трапляються в південних районах Євразії. Проте за відсутності у містах гострих скель, круч та печер, голуб сизий повинен будувати гнізда в якихось інакших потайних місцях – горищах, покинутих будівлях або під мостами. Так, як ми не відвідуємо такі місця, ми не бачимо гнізда голубів, і, відповідно – їх пташенят. Частіше можна почути їх писк із слухових та вентиляційних віконечок, або з-під балконів чи карнизів житлових будинків. Зрідка можна побачити розбите об тротуар пташеня голуба, яке випало з незручного гнізда.


Набагато частіше можна побачити молодих птахів, тобто злетків, які після повного оперення успішно покинули гніздо після 40-денного перебування на батьківських харчах (це вдвічі довше, ніж у більшості птахів). Протягом всього часу життя в рідному гнізді їх батьки годують поживним «пташиним молоком». Тому коли повністю сформований молодняк покидає гніздо, їх відмінності від дорослих птахів не одразу впадають в око.


Перш за все, ви не побачите на шиї молодого птаха мерехтливий зелений відлив і восковицю (світла ділянка потовщеної шкіри) на дзьобі.


Якщо птах видається вам «підозрілим» за цими ознаками – зверніть увагу також на його поведінку. Зовсім молоді птахи ще досить наполегливо випрошують корм у дорослих.


Feral Pigeons За Richard F. Johnston,Marián Janiga

Немає коментарів:

Опублікувати коментар