понеділок, 11 січня 2016 р.

10 птахів, яких можна побачити на прогулянці з дитиною

Якщо ви хочете разом з дітьми провести вихідний день, а їм (або вам) уже набридли мультфільми та комп'ютерні ігри - підіть з ними на прогулянку.

Коли взимку зайти в ліс - там можна насолодитися тишею і скрипом дерев. Найбільше звуків видаватиме хрускіт гілочок під ногами, який нагадуватиме, що взимку природа відпочиває. Птахів тут зрідка зустрінеш - раптовий барабанний стукіт дятла, перегукування повзиків на високих тонах або попискування синиць може потішити вухо. Якщо пощастить - почуєте крики канюка або низьке каркання крука. Більшість співаків полетіли "на гастролі" і повернуться аж в березні-квітні.

Проте в міських парках шанси зустріти птахів набагато більші. Є птахи, які в природі відлітають у вирій, а натомість у місті залишаються зимувати. Тут тепліше і завжди є чим підживитися. Зрозуміло, що виживати взимку можуть лише зерноїдні птахи. Ті, хто любить поласувати соковитими хробачками або гусінню, взимку харчуються горобиною, обліпихою, глодом, калиною або навіть омелою.

1.Саме таким є чорний дрізд. Весною він виспівує довгі трелі, а зараз лише цвірчить або голосно свариться з переляку (голос). Роздивіться уважно цих птахів і ви помітите, що самці вугільно-чорні з помаранчевими дзьобами, а самочки - коричневі без яскравих "нот".

Image-of-the-Day by Subject


2. Часто на кущах обліпихи чи горобиніи взимку можна побачити зграї пістрявих птахів середнього розміру: більші за горобця, але менші від голуба. Це родичі вищезгаданого чорного дрозда - чикотні. Прислухайтеся до його голосу і запитайте дитину, чому ж він називається так - "чикотень"?


3-4. Ви вже підійшли до годівнички? Тут ви впізнаєте напевно синиць - велику та блакитну. Якщо причаїтися на декілька хвилин з дитиною, можна "підглянути", як вони їдять. Зверніть увагу на відмінності двох сестер - велика синиця більша, має жовтий живіт і чорну шапочку; блакитна синиця дрібніша, більше блакитної, ніж зеленої барви. Можете погратися в гру "знайди відмінності". Можете порівняти голоси великої та блакитної синиць.


5. Наберіться терпіння і ви побачите на годівничці повзика. Цього крикуна дуже легко впізнати за поставою і манерою рухатися - він єдина пташка, яка вміє повзати вниз головою по стовбуру дерева. В щілинах кори він запасає на зиму різні смаколики - насіння, букові горішки, але охоче прилітає і сюди.6. Зеленяк - це не зелений горобець. І впізнати його найлегше за жовтою полосою на крилі. Ці незнані птахи насправді досить численні взимку. Зазвичай вони тримаються зграями по декілька десятків і кочують містом в пошуках поживи. Тому не дивуйтесь, якщо почуєте їхні ніжні голоси десь на деревах між багатоповерхівками.


7. Снігур - найяскравіший зимувальник наших країв. В парках не так вже й часто їх побачиш, але зустріч буде незабутньою. Зверніть увагу дитини на те, наскільки самець якскравіший за самку. Їхні товсті дзьобики пристосовані саме для розлускування насіння - це типові зерноїдні птахи. Перемовляються снігурі подібно до звуку дитячої резинової іграшки.8. Усім дітям цікавіше побачити щось велике і яскраве. Не треба далеко від дому йти, щоб зустріти сороку. Сорока білобока граційно балансує довгим хвостом і займається своїми справами. Але якщо ви зупинитеся на неї подивитися, вона одразу кине на вас недовірливий погляд і відлетить. Ну і хто не чув її "скре-ке-ке"?9. Велика пташка з яскраво блакитними перами на крилі - це сойка. Це компанійські крикливі птахи - вони збираються по 3-5 або і більше і можуть такого галасу наробити, що вся околиця чує. Придивіться з дитиною - чим зараз займається сойка? За ними завжди цікаво спостерігати.10. Граків часто ображають, називаючи чужим ім'ям "ворона". Зверніть увагу дитини на те, що грак має повністю чорне оперення на відміну від сірої ворони і сивий дзьоб. Граки завжди тримаються групами, часто ходять по землі, шукаючи корм. Прислухайтесь до їхнього голосу, вони теж інколи видають цікаві звуки.

Пов’язане зображення

Не забудьте взяти до годівнички трохи смаколиків для птахів: несолене насіння соняшника, гарбуза, крихти хліба, можете навіть побалувати пернатих друзів несоленим сальцем і вареною картоплиною "в мундирі". Більше про підгодовування птахів можете прочитати 10 підказок для підгодовування птахів взимку. Якщо Ваша малеча самостійно підготує обід для пернатих друзів, така прогулянка буде незабутньою! Цікавих спостережень!


2 коментарі:

 1. Яка гарна стаття.
  Мені 30 років а я все як дитина.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Щоб бути науковцем або бьодвочером, потрібно завжди зберігати всередині себе дитину. Мені майже 30, те саме))

   Видалити