пʼятниця, 24 липня 2015 р.

Кунсткамера. Сова-ара

Одного дня до нас на роботу потрапила сова. Люди часто приносять нам різних знайдених птахів. Так само почалася історія вухатої сови.
Коли ми приїхали її забирати в однієї літньої тітоньки, то дуже здивувалися – такого довгого дзьоба ще й перехресним прикусом (як у шишкарів) ми ще не бачили. Тривалий час підібрана сова жила в квартирі в досить непоганих умовах. Але годували її не природною їжею (тобто мишками), а курячими сердечками. Їх не потрібно рвати  і сова просто заковтувала корм. Тому дзьоб та кігті не сточувалися і набули аномальної довжини.

Добре, що жовтоока красуня потрапила в руки досвідчених ветеринарів. 15 хв в косметологічному салоні – і вуаля! Тепер ще має пройти деякий час, щоб мандибули пристосувалися закриватися природнім чином.


Через незручний дзьоб сова не могла нормально доглядати за своїм оперенням. Куприкова залоза, яка знаходиться в основі хвоста виділяє маслянистий секрет, який птах розподіляє по пір'ю головою і дзьобом. Завдяки цьому природному «шампуню», пір’я не злипається і не намокає. Наша сова не могла ним користуватися, тому виглядає, ніби не милася дуже давно. Насправді дуууже давно.

Cова норовиста, має дикий характер, хоча прожила не один рік в домашніх умовах. Кожну людину сприймає «вштик» - шипить, кидається, лякає розправленими крилами. Тобто все в неї в порядку. 


Немає коментарів:

Опублікувати коментар